روز- داخلی- مطب متخصص پوست و مو
دختر سه روز قبل با خانم منشی تماس گرفته و خانم منشی گفته که صبح پنجشنبه، 9 یا 9:30 بیا. دختر 9:40 دقیقه میرسد. دو نفر قبل از او آمده اند. خانم دکتر متخصص پوست و مو که مدتی نبوده و گفته اند، خارج رفته و بعد الان مدتی است آمده ولی مردم هنوز نمی‌دانند و خیلی خیلی کمتر از قبل مراجعه دارد، هنوز نیامده. منشی می گوید:»خانم دکتر کلینیکن وقتی کارشون تموم شد، می‌آن.» خانم دکتر ساعت 10 می‌رسد. منشی‌ها می‌روند در اتاقش. صدای حرف زدنهایشان می‌آید. برای خانم دکتر شماره کسی را می‌گیرند و ده دقیقه بعد خانم دکتر به اولین نفر اجازه ورود می‌دهد.
دختر دارد کتاب می‌خواند. در کمتر از 15 دقیقه دو نفر ویزیت شده اند. خانم منشی که از کنارش رد میشود، می‌گوید: «نوبت شماس. مریض که اومد بیرون، حواستون باشه سریع برین تو!»
دختر کتاب را میبندد و آماده میشود.
در نیمه باز است، دختر در می‌زند، می رود داخل…
دختر در مورد پوست و موی اش با خانم دکتر صحبت می‌کند. سعی می‌کند سریع صحبت کند.
دختر می‌گوید: حس می کنم پوستم به اندازه سنم شاداب نیست و…
خانم دکتر یک مرطوب کننده/جوان‌کننده، می‌نویسد با یک کرم دور چشم و یک نوع مرطوب کننده لب .
دختر می‌گوید: و موهایم…
خانم دکتر یک محلول تقویت موی ساختنی می‌نویسد  با یک شامپو.
برگه اول پرشده، خانم دکتر ورق می‌زند و نحوه استفاده محلول را پشت برگه می نویسد و می‌گوید: «خب وقتی دو مورد را می‌گین همین میشه دیگه. جا نمیشه بنویسم» و زنگ را می‌زند.
مریض بعدی با خانم منشی وارد می‌شوند.
دختر می‌گوید: «دفعه قبل گفته بودین لیزر بزنم برای جوشهام»
خانم دکتر می‌گوید: «ای وای! برگه‌ها را یادم رفته بیارم.» بعد برای دختر نوبت لیزر می‌نویسد.
دختر می‌گوید: نه! لیزر نمی‌خوام …
خانم دکتر نگاه بی‌اعتنای همراه با کمی عصبانیت می‌اندازد به دختر و مریض بعدی روی صندلی می‌نشیند…
در اتاق انتظار فقط یک زن با دختر یک ساله‌اش نشسته است…
دختر بهت زده بیرون می‌رود و هیچ کدام از «داروهایی» که خانم دکتر برایش نوشته را نمی‌خرد. تصمیم می‌گیرد برای شادابی پوست و تقویت مویش از ماسک خیار و چند داروی گیاهی استفاده کند، هر روز حداقل 8 تا لیوان آب بخورد، 6ساعت بخوابد و پول ویزیت‌های خانم دکتر را هم خرج روش آزمون و خطا برای انتخاب لوازم آرایشش کند!:(
پی‌نوشت: از آنجا که این پست خوانندگان زیادی داشته که البته بیشتر به هوای پیدا کردن دستورالعمل‌های آرایشی بهداشتی پوست یا متخصص پوست مناسب می‌آیند، بهتر دیدم چند لینک مرتبط برای این دسته از خوانندگان بگذارم که دست خالی برنگردند!
در مورد کرم دور چشم هم دوستان، اسکین کد (http://www.skincode.com/home.html) را پیشنهاد می‌کنند البته من هنوز استفاده نکرده‌ام.
برای پرپشت شدن مو و ابروها هم مدتی از «لوسیون تقویت مو گیاهی سینره» استفاده می‌کردم، حدود 4 سال پیش خوب بود ولی بعد الان که سه ماهی میشه دوباره دارم استفاده‌اش می‌کنم، فایده‌ای نداشته.
Advertisements